Below are the Sportstron results for Russian Premier League 2019/20 (correct tips in bold.) to return to the main Sportstron page.
Teams |
Round/Venue |
Tip |
Score |
Margin |
Arsenal Tula 1 Drew With Dinamo Moscow 1
|
Round 1 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Ural Sverdlovsk Obl 3 Defeated Ufa 2
|
Round 1 |
Draw |
2 - 1 |
1 |
Spartak Moscow 1 Defeated Zhemchuzhina Sochi 0
|
Round 1 |
Spartak Moscow
|
2 - 0 |
1 |
Rostov 2 Defeated Gazovik Orenburg 1
|
Round 1 |
Draw |
1 - 0 |
1 |
Kryliya Sovetov 2 Defeated CSKA Moscow 0
|
Round 1 |
CSKA Moscow |
1 - 2 |
1 |
Zenit St Petersburgh 2 Defeated Spartak Tambov 1
|
Round 1 |
Zenit St Petersburgh
|
2 - 0 |
2 |
Akhmat Grozny 1 Defeated Krasnodar 0
|
Round 1 |
Krasnodar |
1 - 2 |
1 |
Lokomotiv Moscow 1 Drew With Rubin Kazan 1
|
Round 1 |
Lokomotiv Moscow |
2 - 1 |
1 |
Ufa 2 Lost To Krasnodar 3
|
Round 2 |
Ufa |
1 - 0 |
1 |
Kryliya Sovetov 2 Lost To Arsenal Tula 3
|
Round 2 |
Kryliya Sovetov |
2 - 1 |
1 |
CSKA Moscow 2 Defeated Gazovik Orenburg 1
|
Round 2 |
CSKA Moscow
|
2 - 0 |
1 |
Rostov 2 Drew With Spartak Moscow 2
|
Round 2 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Ural Sverdlovsk Obl 3 Defeated Akhmat Grozny 0
|
Round 2 |
Ural Sverdlovsk Obl
|
2 - 1 |
1 |
Lokomotiv Moscow 2 Defeated Spartak Tambov 1
|
Round 2 |
Lokomotiv Moscow
|
2 - 1 |
1 |
Dinamo Moscow 0 Lost To Rubin Kazan 1
|
Round 2 |
Dinamo Moscow |
2 - 1 |
1 |
Zhemchuzhina Sochi 0 Lost To Zenit St Petersburgh 2
|
Round 2 |
Zenit St Petersburgh
|
1 - 2 |
1 |
Dinamo Moscow 2 Defeated Ural Sverdlovsk Obl 0
|
Round 3 |
Dinamo Moscow
|
1 - 0 |
1 |
Ufa 2 Defeated Kryliya Sovetov 1
|
Round 3 |
Ufa
|
2 - 1 |
1 |
Spartak Tambov 2 Defeated Spartak Moscow 0
|
Round 3 |
Spartak Moscow |
1 - 2 |
1 |
Krasnodar 3 Defeated Zhemchuzhina Sochi 0
|
Round 3 |
Krasnodar
|
2 - 0 |
2 |
Gazovik Orenburg 0 Lost To Zenit St Petersburgh 2
|
Round 3 |
Zenit St Petersburgh
|
1 - 2 |
1 |
Arsenal Tula 2 Lost To Rostov 3
|
Round 3 |
Rostov
|
1 - 2 |
1 |
CSKA Moscow 1 Defeated Lokomotiv Moscow 0
|
Round 3 |
CSKA Moscow
|
2 - 1 |
1 |
Rubin Kazan 1 Defeated Akhmat Grozny 0
|
Round 3 |
Rubin Kazan
|
2 - 1 |
1 |
Ural Sverdlovsk Obl 2 Drew With Rostov 2
|
Round 4 |
Ural Sverdlovsk Obl |
2 - 1 |
1 |
Kryliya Sovetov 1 Lost To Lokomotiv Moscow 2
|
Round 4 |
Lokomotiv Moscow
|
1 - 2 |
1 |
Spartak Moscow 0 Drew With Dinamo Moscow 0
|
Round 4 |
Spartak Moscow |
2 - 1 |
1 |
Zenit St Petersburgh 1 Drew With Krasnodar 1
|
Round 4 |
Zenit St Petersburgh |
2 - 1 |
1 |
Spartak Tambov 0 Lost To Arsenal Tula 1
|
Round 4 |
Draw |
1 - 0 |
1 |
Rubin Kazan 0 Lost To CSKA Moscow 1
|
Round 4 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Zhemchuzhina Sochi 0 Drew With Ufa 0
|
Round 4 |
Zhemchuzhina Sochi |
2 - 1 |
1 |
Gazovik Orenburg 2 Drew With Spartak Tambov 2
|
Round 5 |
Gazovik Orenburg |
1 - 0 |
1 |
Dinamo Moscow 0 Lost To Zenit St Petersburgh 2
|
Round 5 |
Draw |
2 - 2 |
0 |
Krasnodar 1 Defeated Rubin Kazan 0
|
Round 5 |
Krasnodar
|
2 - 1 |
1 |
Arsenal Tula 1 Defeated Ufa 0
|
Round 5 |
Arsenal Tula
|
1 - 0 |
1 |
Lokomotiv Moscow 4 Defeated Ural Sverdlovsk Obl 0
|
Round 5 |
Lokomotiv Moscow
|
2 - 0 |
2 |
CSKA Moscow 0 Drew With Zhemchuzhina Sochi 0
|
Round 5 |
CSKA Moscow |
2 - 1 |
2 |
Akhmat Grozny 1 Lost To Spartak Moscow 3
|
Round 5 |
Draw |
1 - 1 |
1 |
Rostov 1 Defeated Kryliya Sovetov 0
|
Round 5 |
Draw |
1 - 1 |
1 |
Gazovik Orenburg 1 Drew With Zhemchuzhina Sochi 1
|
Round 6 |
Gazovik Orenburg |
1 - 0 |
1 |
Ural Sverdlovsk Obl 1 Lost To Kryliya Sovetov 3
|
Round 6 |
Ural Sverdlovsk Obl |
2 - 1 |
1 |
Spartak Tambov 0 Lost To Krasnodar 2
|
Round 6 |
Krasnodar
|
1 - 2 |
1 |
Zenit St Petersburgh 0 Drew With Akhmat Grozny 0
|
Round 6 |
Zenit St Petersburgh |
2 - 1 |
1 |
Rubin Kazan 1 Defeated Arsenal Tula 0
|
Round 6 |
Draw |
1 - 1 |
1 |
Ufa 2 Defeated Rostov 0
|
Round 6 |
Rostov |
1 - 0 |
1 |
Dinamo Moscow 1 Lost To Lokomotiv Moscow 2
|
Round 6 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Spartak Moscow 2 Defeated CSKA Moscow 1
|
Round 6 |
CSKA Moscow |
1 - 2 |
1 |
Spartak Tambov 0 Lost To Dinamo Moscow 2
|
Round 7 |
Dinamo Moscow
|
1 - 2 |
1 |
Zenit St Petersburgh 0 Lost To Ufa 1
|
Round 7 |
Zenit St Petersburgh |
2 - 1 |
1 |
Krasnodar 1 Drew With Lokomotiv Moscow 1
|
Round 7 |
Krasnodar |
2 - 1 |
1 |
CSKA Moscow 3 Defeated Akhmat Grozny 0
|
Round 7 |
CSKA Moscow
|
2 - 0 |
1 |
Kryliya Sovetov 1 Lost To Spartak Moscow 2
|
Round 7 |
Draw |
0 - 1 |
0 |
Rostov 2 Defeated Rubin Kazan 1
|
Round 7 |
Rostov
|
2 - 1 |
1 |
Arsenal Tula 2 Defeated Gazovik Orenburg 1
|
Round 7 |
Arsenal Tula
|
2 - 1 |
1 |
Zhemchuzhina Sochi 1 Lost To Ural Sverdlovsk Obl 3
|
Round 7 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Kryliya Sovetov 0 Drew With Dinamo Moscow 0
|
Round 1 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Ufa 1 Lost To Gazovik Orenburg 2
|
Round 1 |
Ufa |
2 - 1 |
1 |
Rubin Kazan 0 Lost To Zhemchuzhina Sochi 3
|
Round 1 |
Rubin Kazan |
1 - 0 |
2 |
Lokomotiv Moscow 1 Lost To Rostov 2
|
Round 1 |
Lokomotiv Moscow |
2 - 1 |
1 |
Akhmat Grozny 1 Drew With Spartak Tambov 1
|
Round 1 |
Akhmat Grozny |
2 - 1 |
1 |
Ural Sverdlovsk Obl 2 Lost To Krasnodar 4
|
Round 1 |
Krasnodar
|
1 - 2 |
1 |
Arsenal Tula 1 Lost To CSKA Moscow 2
|
Round 1 |
CSKA Moscow
|
1 - 2 |
1 |
Spartak Moscow 0 Lost To Zenit St Petersburgh 1
|
Round 1 |
Zenit St Petersburgh
|
1 - 2 |
1 |
Zenit St Petersburgh 3 Defeated Arsenal Tula 1
|
Round 9 |
Zenit St Petersburgh
|
2 - 0 |
1 |
Spartak Moscow 1 Lost To Ural Sverdlovsk Obl 2
|
Round 9 |
Spartak Moscow |
2 - 0 |
2 |
Zhemchuzhina Sochi 0 Lost To Lokomotiv Moscow 1
|
Round 9 |
Lokomotiv Moscow
|
0 - 1 |
1 |
Gazovik Orenburg 2 Defeated Rubin Kazan 1
|
Round 9 |
Gazovik Orenburg
|
2 - 1 |
1 |
Zhemchuzhina Sochi 0 Lost To Lokomotiv Moscow 1
|
Round 9 |
Lokomotiv Moscow
|
1 - 2 |
1 |
Zenit St Petersburgh x vs Arsenal Tula x Note: Match was postponed |
Round 9 |
Zenit St Petersburgh |
2 - 1 |
2 |
Spartak Moscow 1 Lost To Ural Sverdlovsk Obl 2
|
Round 9 |
Spartak Moscow |
2 - 0 |
2 |
Gazovik Orenburg 2 Defeated Rubin Kazan 1
|
Round 9 |
Gazovik Orenburg
|
2 - 1 |
1 |
Spartak Tambov 0 Lost To CSKA Moscow 2
|
Round 9 |
CSKA Moscow
|
1 - 2 |
1 |
Spartak Tambov 0 Lost To CSKA Moscow 2
|
Round 9 |
CSKA Moscow
|
0 - 2 |
2 |
Krasnodar 4 Defeated Kryliya Sovetov 2
|
Round 9 |
Krasnodar
|
2 - 1 |
1 |
Krasnodar 4 Defeated Kryliya Sovetov 2
|
Round 9 |
Krasnodar
|
2 - 1 |
1 |
Dinamo Moscow 0 Drew With Ufa 0
|
Round 9 |
Dinamo Moscow |
2 - 1 |
1 |
Dinamo Moscow 0 Drew With Ufa 0
|
Round 9 |
Dinamo Moscow |
2 - 0 |
2 |
Rostov 2 Defeated Akhmat Grozny 1
|
Round 9 |
Rostov
|
2 - 1 |
1 |
Rostov 2 Defeated Akhmat Grozny 1
|
Round 9 |
Rostov
|
1 - 0 |
1 |
Ufa 1 Defeated Spartak Moscow 0
|
Round 10 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Akhmat Grozny 1 Drew With Kryliya Sovetov 1
|
Round 10 |
Akhmat Grozny |
2 - 1 |
1 |
Spartak Tambov 2 Defeated Rostov 1
|
Round 10 |
Rostov |
0 - 1 |
1 |
Zenit St Petersburgh 5 Defeated Rubin Kazan 0
|
Round 10 |
Zenit St Petersburgh
|
2 - 0 |
1 |
Gazovik Orenburg 2 Lost To Lokomotiv Moscow 3
|
Round 10 |
Lokomotiv Moscow
|
1 - 2 |
1 |
Dinamo Moscow 2 Lost To Zhemchuzhina Sochi 3
|
Round 10 |
Dinamo Moscow |
2 - 1 |
2 |
Arsenal Tula 1 Drew With Ural Sverdlovsk Obl 1
|
Round 10 |
Arsenal Tula |
2 - 1 |
1 |
CSKA Moscow 3 Defeated Krasnodar 2
|
Round 10 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Kryliya Sovetov 2 Defeated Spartak Tambov 0
|
Round 11 |
Kryliya Sovetov
|
2 - 1 |
1 |
Rostov 3 Defeated Dinamo Moscow 0
|
Round 11 |
Rostov
|
2 - 1 |
1 |
Lokomotiv Moscow 1 Defeated Zenit St Petersburgh 0
|
Round 11 |
Zenit St Petersburgh |
1 - 2 |
1 |
Ural Sverdlovsk Obl 0 Lost To CSKA Moscow 3
|
Round 11 |
CSKA Moscow
|
1 - 2 |
1 |
Rubin Kazan 0 Drew With Ufa 0
|
Round 11 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Spartak Moscow 1 Lost To Gazovik Orenburg 2
|
Round 11 |
Spartak Moscow |
2 - 0 |
2 |
Krasnodar 2 Defeated Arsenal Tula 0
|
Round 11 |
Krasnodar
|
2 - 0 |
1 |
Zhemchuzhina Sochi 2 Defeated Akhmat Grozny 0
|
Round 11 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Ufa 0 Lost To Akhmat Grozny 1
|
Round 12 |
Ufa |
2 - 1 |
1 |
Gazovik Orenburg 2 Defeated Dinamo Moscow 0
|
Round 12 |
Draw |
1 - 0 |
0 |
Rubin Kazan 2 Defeated Spartak Tambov 1
|
Round 12 |
Rubin Kazan
|
1 - 0 |
1 |
Zhemchuzhina Sochi 0 Lost To Kryliya Sovetov 2
|
Round 12 |
Zhemchuzhina Sochi |
2 - 1 |
1 |
Ural Sverdlovsk Obl 1 Lost To Zenit St Petersburgh 3
|
Round 12 |
Zenit St Petersburgh
|
1 - 2 |
1 |
Lokomotiv Moscow 2 Defeated Arsenal Tula 1
|
Round 12 |
Lokomotiv Moscow
|
2 - 0 |
2 |
CSKA Moscow 1 Lost To Rostov 3
|
Round 12 |
CSKA Moscow |
2 - 1 |
1 |
Krasnodar 2 Defeated Spartak Moscow 1
|
Round 12 |
Krasnodar
|
2 - 1 |
1 |
Akhmat Grozny 0 Lost To Lokomotiv Moscow 2
|
Round 13 |
Lokomotiv Moscow
|
1 - 2 |
1 |
Spartak Tambov 1 Lost To Ural Sverdlovsk Obl 2
|
Round 13 |
Draw |
1 - 1 |
1 |
Spartak Moscow 0 Drew With Rubin Kazan 0
|
Round 13 |
Spartak Moscow |
2 - 1 |
1 |
Zenit St Petersburgh 6 Defeated Rostov 1
|
Round 13 |
Zenit St Petersburgh
|
2 - 1 |
1 |
Gazovik Orenburg 0 Lost To Kryliya Sovetov 1
|
Round 13 |
Gazovik Orenburg |
2 - 1 |
1 |
Ufa 1 Drew With CSKA Moscow 1
|
Round 13 |
CSKA Moscow |
1 - 2 |
1 |
Arsenal Tula 1 Drew With Zhemchuzhina Sochi 1
|
Round 13 |
Draw
|
1 - 1 |
1 |
Dinamo Moscow 1 Drew With Krasnodar 1
|
Round 13 |
Krasnodar |
1 - 2 |
1 |
Rubin Kazan 0 Drew With Ural Sverdlovsk Obl 0
|
Round 14 |
Rubin Kazan |
2 - 1 |
1 |
Spartak Tambov 3 Defeated Ufa 0
|
Round 14 |
Draw |
1 - 0 |
1 |
Akhmat Grozny 1 Drew With Arsenal Tula 1
|
Round 14 |
Akhmat Grozny |
1 - 0 |
1 |
Rostov 2 Defeated Zhemchuzhina Sochi 0
|
Round 14 |
Rostov
|
2 - 1 |
1 |
Kryliya Sovetov 0 Lost To Zenit St Petersburgh 2
|
Round 14 |
Zenit St Petersburgh
|
1 - 2 |
1 |
CSKA Moscow 0 Lost To Dinamo Moscow 1
|
Round 14 |
CSKA Moscow |
2 - 1 |
1 |
Lokomotiv Moscow 0 Lost To Spartak Moscow 3
|
Round 14 |
Lokomotiv Moscow |
2 - 1 |
1 |
Krasnodar 1 Drew With Gazovik Orenburg 1
|
Round 14 |
Krasnodar |
2 - 1 |
2 |
Ufa 1 Drew With Lokomotiv Moscow 1
|
Round 15 |
Lokomotiv Moscow |
1 - 2 |
1 |
Dinamo Moscow 1 Drew With Akhmat Grozny 1
|
Round 15 |
Dinamo Moscow |
2 - 1 |
1 |
Zhemchuzhina Sochi 1 Lost To Spartak Tambov 2
|
Round 15 |
Zhemchuzhina Sochi |
2 - 1 |
1 |
Zenit St Petersburgh 1 Drew With CSKA Moscow 1
|
Round 15 |
Zenit St Petersburgh |
2 - 1 |
1 |
Krasnodar 2 Drew With Rostov 2
|
Round 15 |
Krasnodar |
2 - 1 |
1 |
Ural Sverdlovsk Obl 1 Lost To Gazovik Orenburg 2
|
Round 15 |
Ural Sverdlovsk Obl |
1 - 0 |
1 |
Kryliya Sovetov 0 Drew With Rubin Kazan 0
|
Round 15 |
Kryliya Sovetov |
1 - 0 |
1 |
Spartak Moscow 0 Lost To Arsenal Tula 1
|
Round 15 |
Spartak Moscow |
2 - 1 |
1 |
Akhmat Grozny 0 Drew With Ural Sverdlovsk Obl 0
|
Round 16 |
Akhmat Grozny |
1 - 0 |
1 |
Rubin Kazan 0 Lost To Dinamo Moscow 1
|
Round 16 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Rostov 1 Lost To Spartak Tambov 2
|
Round 16 |
Rostov |
2 - 1 |
1 |
Spartak Moscow 2 Defeated Kryliya Sovetov 0
|
Round 16 |
Spartak Moscow
|
2 - 1 |
1 |
Gazovik Orenburg 0 Drew With Ufa 0
|
Round 16 |
Gazovik Orenburg |
2 - 1 |
1 |
Arsenal Tula 0 Lost To Zenit St Petersburgh 1
|
Round 16 |
Zenit St Petersburgh
|
1 - 2 |
1 |
Zhemchuzhina Sochi 2 Lost To CSKA Moscow 3
|
Round 16 |
CSKA Moscow
|
1 - 2 |
1 |
Lokomotiv Moscow 1 Drew With Krasnodar 1
|
Round 16 |
Lokomotiv Moscow |
2 - 1 |
1 |
Spartak Tambov 2 Lost To Lokomotiv Moscow 3
|
Round 17 |
Lokomotiv Moscow
|
1 - 2 |
1 |
Gazovik Orenburg 1 Lost To Akhmat Grozny 2
|
Round 17 |
Gazovik Orenburg |
2 - 1 |
1 |
Rubin Kazan 1 Lost To Zenit St Petersburgh 2
|
Round 17 |
Zenit St Petersburgh
|
1 - 2 |
1 |
Dinamo Moscow 2 Defeated Rostov 1
|
Round 17 |
Dinamo Moscow
|
2 - 1 |
1 |
Ufa 1 Drew With Zhemchuzhina Sochi 1
|
Round 17 |
Draw
|
1 - 0 |
1 |
Ural Sverdlovsk Obl 0 Drew With Spartak Moscow 0
|
Round 17 |
Spartak Moscow |
1 - 2 |
1 |
Arsenal Tula 1 Lost To Krasnodar 2
|
Round 17 |
Krasnodar
|
1 - 2 |
1 |
CSKA Moscow 1 Defeated Kryliya Sovetov 0
|
Round 17 |
CSKA Moscow
|
2 - 1 |
1 |
Kryliya Sovetov 0 Lost To Ufa 1
|
Round 18 |
Kryliya Sovetov |
2 - 1 |
1 |
Rostov 0 Drew With Ural Sverdlovsk Obl 0
|
Round 18 |
Rostov |
2 - 1 |
2 |
Akhmat Grozny 1 Drew With Rubin Kazan 1
|
Round 18 |
Akhmat Grozny |
2 - 1 |
1 |
Lokomotiv Moscow 1 Lost To Dinamo Moscow 2
|
Round 18 |
Lokomotiv Moscow |
2 - 1 |
1 |
Zenit St Petersburgh 1 Defeated Spartak Moscow 0
|
Round 18 |
Zenit St Petersburgh
|
2 - 1 |
1 |
CSKA Moscow 0 Lost To Arsenal Tula 1
|
Round 18 |
CSKA Moscow |
2 - 1 |
1 |
Krasnodar 0 Drew With Spartak Tambov 0
|
Round 18 |
Krasnodar |
2 - 1 |
2 |
Arsenal Tula 4 Defeated Lokomotiv Moscow 0
|
Round 19 |
Lokomotiv Moscow |
1 - 2 |
1 |
Zenit St Petersburgh 3 Defeated Dinamo Moscow 0
|
Round 19 |
Zenit St Petersburgh
|
2 - 1 |
1 |
Spartak Tambov 3 Defeated Gazovik Orenburg 0
|
Round 19 |
Draw |
1 - 1 |
1 |
Krasnodar 1 Drew With CSKA Moscow 1
|
Round 19 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Akhmat Grozny 0 Lost To Ufa 1
|
Round 19 |
Akhmat Grozny |
2 - 1 |
1 |
Kryliya Sovetov 2 Lost To Ural Sverdlovsk Obl 3
|
Round 19 |
Kryliya Sovetov |
2 - 1 |
1 |
Zhemchuzhina Sochi 1 Drew With Rubin Kazan 1
|
Round 19 |
Zhemchuzhina Sochi |
2 - 1 |
1 |
Spartak Moscow 1 Lost To Rostov 4
|
Round 19 |
Spartak Moscow |
2 - 1 |
1 |
Kryliya Sovetov 1 Drew With Gazovik Orenburg 1
|
Round 20 |
Kryliya Sovetov |
2 - 1 |
1 |
CSKA Moscow 1 Drew With Ural Sverdlovsk Obl 1
|
Round 20 |
CSKA Moscow |
2 - 0 |
2 |
Dinamo Moscow 0 Lost To Spartak Moscow 2
|
Round 20 |
Dinamo Moscow |
1 - 0 |
1 |
Akhmat Grozny 1 Drew With Rostov 1
|
Round 20 |
Draw
|
0 - 1 |
1 |
Zenit St Petersburgh 0 Drew With Lokomotiv Moscow 0
|
Round 20 |
Zenit St Petersburgh |
2 - 1 |
1 |
Spartak Tambov 0 Drew With Rubin Kazan 0
|
Round 20 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Krasnodar 2 Defeated Ufa 0
|
Round 20 |
Krasnodar
|
2 - 0 |
2 |
Zhemchuzhina Sochi 1 Lost To Arsenal Tula 2
|
Round 20 |
Zhemchuzhina Sochi |
1 - 0 |
1 |
Gazovik Orenburg 2 Defeated Arsenal Tula 0
|
Round 21 |
Draw |
1 - 0 |
1 |
Dinamo Moscow 1 Defeated Spartak Tambov 0
|
Round 21 |
Dinamo Moscow
|
1 - 0 |
1 |
Rubin Kazan 0 Lost To Kryliya Sovetov 1
|
Round 21 |
Draw |
1 - 0 |
1 |
Zhemchuzhina Sochi 2 Defeated Ural Sverdlovsk Obl 0
|
Round 21 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Lokomotiv Moscow 1 Defeated Akhmat Grozny 0
|
Round 21 |
Lokomotiv Moscow
|
2 - 1 |
2 |
Rostov 3 Defeated CSKA Moscow 2
|
Round 21 |
CSKA Moscow |
1 - 2 |
1 |
Spartak Moscow 0 Lost To Krasnodar 1
|
Round 21 |
Draw |
2 - 1 |
1 |
Zenit St Petersburgh 0 Drew With Ufa 0
|
Round 21 |
Zenit St Petersburgh |
2 - 1 |
1 |
Zhemchuzhina Sochi 5 Defeated Gazovik Orenburg 1
|
Round 18 |
Gazovik Orenburg |
1 - 2 |
1 |
Akhmat Grozny 2 Lost To Dinamo Moscow 3
|
Round 22 |
Dinamo Moscow
|
1 - 2 |
1 |
Gazovik Orenburg 1 Lost To Spartak Moscow 3
|
Round 22 |
Draw |
0 - 1 |
0 |
Zenit St Petersburgh 7 Defeated Ural Sverdlovsk Obl 1
|
Round 22 |
Zenit St Petersburgh
|
2 - 0 |
2 |
Arsenal Tula 0 Lost To Rubin Kazan 1
|
Round 22 |
Arsenal Tula |
1 - 0 |
1 |
Zhemchuzhina Sochi 2 Defeated Krasnodar 0
|
Round 22 |
Krasnodar |
1 - 2 |
1 |
CSKA Moscow 0 Drew With Ufa 0
|
Round 22 |
CSKA Moscow |
2 - 0 |
2 |
Rostov 1 Lost To Lokomotiv Moscow 3
|
Round 22 |
Rostov |
2 - 1 |
1 |
Spartak Tambov 3 Defeated Kryliya Sovetov 0
|
Round 22 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Kryliya Sovetov 2 Lost To Akhmat Grozny 4
|
Round 23 |
Draw |
2 - 2 |
0 |
Zhemchuzhina Sochi 10 Defeated Rostov 1
|
Round 23 |
Draw |
2 - 1 |
1 |
Ural Sverdlovsk Obl 1 Lost To Rubin Kazan 2
|
Round 23 |
Draw |
1 - 1 |
1 |
Arsenal Tula 2 Lost To Spartak Moscow 3
|
Round 23 |
Spartak Moscow
|
1 - 2 |
1 |
CSKA Moscow 0 Lost To Zenit St Petersburgh 4
|
Round 23 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Ufa 2 Defeated Spartak Tambov 1
|
Round 23 |
Ufa
|
2 - 0 |
2 |
Lokomotiv Moscow 1 Defeated Gazovik Orenburg 0
|
Round 23 |
Lokomotiv Moscow
|
2 - 1 |
1 |
Akhmat Grozny 1 Drew With Zhemchuzhina Sochi 1
|
Round 24 |
Akhmat Grozny |
2 - 1 |
1 |
Zenit St Petersburgh 2 Defeated Kryliya Sovetov 1
|
Round 24 |
Kryliya Sovetov |
1 - 2 |
1 |
Gazovik Orenburg x vs Krasnodar x Note: Match was postponed |
Round 24 |
Krasnodar |
0 - 0 |
1 |
Spartak Moscow 0 Drew With Ufa 0
|
Round 24 |
Spartak Moscow |
2 - 1 |
1 |
Rubin Kazan 0 Lost To Lokomotiv Moscow 2
|
Round 24 |
Rubin Kazan |
2 - 1 |
1 |
Dinamo Moscow 0 Drew With CSKA Moscow 0
|
Round 24 |
Dinamo Moscow |
2 - 0 |
2 |
Rostov 2 Defeated Arsenal Tula 1
|
Round 24 |
Arsenal Tula |
1 - 0 |
1 |
Ural Sverdlovsk Obl 2 Defeated Spartak Tambov 1
|
Round 24 |
Spartak Tambov |
1 - 0 |
1 |
Lokomotiv Moscow 1 Drew With Kryliya Sovetov 1
|
Round 25 |
Kryliya Sovetov |
2 - 1 |
1 |
CSKA Moscow 2 Defeated Spartak Moscow 0
|
Round 25 |
CSKA Moscow
|
2 - 0 |
2 |
Ufa x vs Rubin Kazan x
|
Round 25 |
Rubin Kazan |
2 - 3 |
1 |
Gazovik Orenburg x vs Ural Sverdlovsk Obl x
|
Round 25 |
Ural Sverdlovsk Obl |
2 - 0 |
2 |
Arsenal Tula 1 Lost To Akhmat Grozny 3
|
Round 25 |
Arsenal Tula |
1 - 0 |
1 |
Spartak Tambov 1 Lost To Zenit St Petersburgh 2
|
Round 25 |
Zenit St Petersburgh
|
0 - 0 |
1 |
Rostov 1 Drew With Krasnodar 1
|
Round 25 |
Rostov |
2 - 1 |
1 |
Zhemchuzhina Sochi 1 Drew With Dinamo Moscow 1
|
Round 25 |
Zhemchuzhina Sochi |
1 - 0 |
1 |
Dinamo Moscow 0 Lost To Arsenal Tula 1
|
Round 26 |
Arsenal Tula
|
2 - 0 |
2 |
Kryliya Sovetov 0 Drew With Rostov 0
|
Round 26 |
Kryliya Sovetov |
1 - 0 |
1 |
Spartak Moscow 2 Lost To Spartak Tambov 3
|
Round 26 |
Spartak Moscow |
3 - 2 |
1 |
Akhmat Grozny 0 Lost To CSKA Moscow 4
|
Round 26 |
Akhmat Grozny |
2 - 1 |
1 |
Lokomotiv Moscow 0 Drew With Zhemchuzhina Sochi 0
|
Round 26 |
Zhemchuzhina Sochi |
2 - 0 |
2 |
Ufa 1 Drew With Ural Sverdlovsk Obl 1
|
Round 26 |
Ufa |
1 - 0 |
1 |
Rubin Kazan 1 Defeated Gazovik Orenburg 0
|
Round 26 |
Rubin Kazan
|
2 - 1 |
1 |
Krasnodar 2 Lost To Zenit St Petersburgh 4
|
Round 26 |
Krasnodar |
2 - 1 |
1 |
Spartak Tambov 1 Lost To Akhmat Grozny 2
|
Round 27 |
Spartak Tambov |
2 - 0 |
2 |
Arsenal Tula 2 Lost To Kryliya Sovetov 4
|
Round 27 |
Kryliya Sovetov
|
2 - 1 |
1 |
Gazovik Orenburg 0 Lost To CSKA Moscow 4
|
Round 27 |
Gazovik Orenburg |
1 - 0 |
1 |
Zenit St Petersburgh 2 Defeated Zhemchuzhina Sochi 1
|
Round 27 |
Zhemchuzhina Sochi |
1 - 2 |
1 |
Rostov 1 Lost To Ufa 2
|
Round 27 |
Rostov |
2 - 0 |
2 |
Spartak Moscow 1 Drew With Lokomotiv Moscow 1
|
Round 27 |
Lokomotiv Moscow |
2 - 1 |
1 |
Ural Sverdlovsk Obl 2 Defeated Dinamo Moscow 1
|
Round 27 |
Dinamo Moscow |
1 - 0 |
1 |
Rubin Kazan 1 Defeated Krasnodar 0
|
Round 27 |
Draw |
0 - 0 |
0 |
Arsenal Tula 2 Defeated Spartak Tambov 1
|
Round 28 |
Spartak Tambov |
2 - 0 |
2 |
Akhmat Grozny 1 Drew With Zenit St Petersburgh 1
|
Round 28 |
Akhmat Grozny |
2 - 1 |
1 |
Zhemchuzhina Sochi 1 Defeated Spartak Moscow 0
|
Round 28 |
Spartak Moscow |
1 - 2 |
1 |
Lokomotiv Moscow 1 Drew With Ufa 1
|
Round 28 |
Lokomotiv Moscow |
2 - 0 |
2 |
CSKA Moscow 1 Drew With Rubin Kazan 1
|
Round 28 |
CSKA Moscow |
1 - 0 |
1 |
Dinamo Moscow 2 Defeated Kryliya Sovetov 0
|
Round 28 |
Kryliya Sovetov |
0 - 0 |
1 |
Gazovik Orenburg 0 Drew With Rostov 0
|
Round 28 |
Gazovik Orenburg |
1 - 0 |
1 |
Krasnodar 3 Defeated Ural Sverdlovsk Obl 0
|
Round 28 |
Krasnodar
|
2 - 1 |
1 |
Ural Sverdlovsk Obl 1 Lost To Arsenal Tula 3
|
Round 29 |
Arsenal Tula
|
1 - 0 |
1 |
Kryliya Sovetov 0 Drew With Krasnodar 0
|
Round 29 |
Kryliya Sovetov |
2 - 0 |
2 |
Spartak Moscow 3 Defeated Akhmat Grozny 0
|
Round 29 |
Akhmat Grozny |
2 - 1 |
1 |
Zenit St Petersburgh 4 Defeated Gazovik Orenburg 1
|
Round 29 |
Zenit St Petersburgh
|
0 - 0 |
1 |
Ufa 0 Lost To Dinamo Moscow 1
|
Round 29 |
Ufa |
1 - 0 |
1 |
Rubin Kazan 0 Drew With Rostov 0
|
Round 29 |
Rubin Kazan |
3 - 2 |
1 |
Lokomotiv Moscow 2 Defeated CSKA Moscow 1
|
Round 29 |
CSKA Moscow |
2 - 1 |
1 |
Spartak Tambov x vs Zhemchuzhina Sochi x
|
Round 29 |
Spartak Tambov |
2 - 0 |
2 |
Krasnodar 0 Lost To Dinamo Moscow 2
|
Round 23 |
Krasnodar |
2 - 1 |
1 |
CSKA Moscow 2 Defeated Spartak Tambov 0
|
Round 30 |
CSKA Moscow
|
2 - 1 |
1 |
Dinamo Moscow 0 Lost To Gazovik Orenburg 1
|
Round 30 |
Dinamo Moscow |
2 - 0 |
2 |
Rostov 1 Lost To Zenit St Petersburgh 2
|
Round 30 |
Rostov |
1 - 0 |
1 |
Ufa 0 Drew With Arsenal Tula 0
|
Round 30 |
Ufa |
1 - 2 |
1 |
Krasnodar 4 Defeated Akhmat Grozny 0
|
Round 30 |
Krasnodar
|
1 - 0 |
1 |
Kryliya Sovetov x vs Zhemchuzhina Sochi x
|
Round 30 |
Kryliya Sovetov |
2 - 0 |
2 |
Rubin Kazan 1 Lost To Spartak Moscow 2
|
Round 30 |
Spartak Moscow
|
2 - 1 |
1 |
Ural Sverdlovsk Obl 0 Lost To Lokomotiv Moscow 1
|
Round 30 |
Lokomotiv Moscow
|
2 - 3 |
1 |
Over 18s Only. Please enjoy your Sports Betting responsibly. Never bet more than you can afford to lose, and do not chase a loss.